شب داستان نویسان معاصر آلمانی زبان با همکاری بنیاد ملت برگزار می شود

شب داستان نویسان معاصر آلمانی زبان با همکاری بنیاد ملت برگزار می شود

بنیاد ملت با همکاری مجله بخارا، انجمن فرهنگی اتریش، بخش فرهنگی سفارت آلمان و سفارت سویس در ایران این مراسم را با حضور سه نویسنده از کشورهای آلمانی زبان برگزار می‎کند:
به گزارش روابط عمومی بنیاد ملت، هر سال به مناسبت برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نویسندگانی از کشورهای آلمانی زبان به ایران می آیند و با همکاری مجله بخارا طی مراسمی در کانون زبان و ادبیات فارسی بخش هایی از آثار خود به همراه ترجمه فارسی آنها را می خوانند و در کنار آن با شرکت کنندگان درخصوص مسائل ادبی سخن می گویند.
بر اساس این گزارش در مراسم امسال از کشور اتریش خانم آنا بار حضور دارد. این نویسنده متولد سال ۱۹۷۳ در زاگرب، اهل اتریش است و در دانشگاه های وین و کلاگنفورت تئاتر تحصیل کرده است. ایشان در سال ۲۰۰۸ در کلاگنفورت رساله دکتری خود را ارائه داده است. خانم بار رمانی با عنوان رنگ انار در سال ۲۰۱۵ منتشر کرده و تا کنون جوایز ادبی فراوانی همچون جایزه شعر کرنتنر در سال ۲۰۱۲ و جایزه انجمن نویسندگان کرنتنر در سال ۲۰۱۴ را دریافت کرده است.
همچنین از کشور آلمان خانم اوولا لنتسه در این مراسم حضور خواهد یافت. ایشان در سال ۱۹۷۳ در مونشنگلادباخ متولد شده و در رشته موسیقی و فلسفه در کلن تحصیل کرده است. از خانم لنتسه تاکنون رمان های بسیاری همچون شهر بی پایان، باقیماندۀ اندک مرگ، آرخانو و خواهر و برادر منتشر شده است. خانم لنتسه همچنین در حوزه ترجمه فعال است و تا کنون جوایز بسیاری همچون جایزۀ رلف دیتر برینکمان در سال ۲۰۰۳، جایزه مرکز دانشجویان آلمانی در ونیز در سال ۲۰۱۴ و جایزۀ دمشق را در سال ۲۰۰۹ دریافت کرده است.
نویسندۀ سوئیسی حاضر در این مراسم آقای پتر اشتام است که بسیاری از آثار او به فارسی ترجمه شده است. آقای اشتام پیش از این نیز به ایران سفر کرده است. او متولد ۱۹۶۳ است و در دانشگاه زوریخ تحصیل و در کشورهای مختلفی زندگی کرده است. از آثار ترجمه شدۀ او می توان به روزی مثل امروز، یخبندان سیاه، آسمان خیس، ماه یخزده، آگنس و تمام چیزهایی که جایشان خالی است اشاره کرد.
زمان: چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ساعت ۵ عصر
مکان: خیابان ولیعصر، سه راه زعفرانیه، خیابان عارف نسب، شماره ۱۲ کانون زبان پارسی