برگزاری جشنواره "پایتخت کتاب ایران" با مشارکت بانک ملت و وزارت ارشاد

برگزاری جشنواره

جشنواره‌های «پایتخت کتاب ایران» و«روستا‌ها و عشایر دوستدار کتاب» امسال با حضور و مشارکت بانک ملت و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  روز هفدهم اسفندماه از ساعت 14 تا 17 در تالار وحدت برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی بنیاد ملت، «انتخاب پایتخت کتاب ایران» از جشنواره‌هایی است که معاونت فرهنگی وزارت ارشاد در زمینه ترویج کتابخوانی برگزار می‌کند. همچنین به منظور گسترش عدالت فرهنگی در سراسر کشور و پشتیبانی از اقدامات انجام شده و طرح‌های ابتکاری در حوزه کتاب و کتابخوانی و جلب توجه سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با اهمیت کتاب در جامعه، دومین دوره «جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب» در سطح روستاها و عشایر سراسر کشور برگزار می‌شود.
بر اساس این گزارش، بانک ملت با عاملیت بنیاد ملت و در راستای مسئولیت های اجتماعی و توسعه طرح ملت کتاب خوان و همچنین در پی امضای تفاهم نامه همکاری با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متعهد شد تا در برنامه‌های انتخاب پایتخت کتاب ایران، برگزاری جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب، برگزاری طرح تقدیر از افراد و گروه‌های برگزیده در ترویج کتابخوانی مشارکت و همکاری کند.
گفتنی است در این مراسم معاون اول رئیس جمهور، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر کشور، مسئولان فرهنگی، فعالان عرصه کتاب و کتاب‌خوانی، نویسندگان و ... حضور خواهند داشت.
شایان ذکر است در مراسم پایانی جشنواره‌های ترویج کتاب، پایتخت کتاب ایران معرفی و از پنج شهر فعال در عرصه کتاب و کتاب‌خوانی تقدیر می‌شود.  همچنین در این مراسم 10 روستا و جامعه عشایری برگزیده در زمینه‌ کتاب و کتاب‌خوانی معرفی و از آن‌ها تجلیل خواهد شد.